12 0

Posted by  in aktualności

Wystawa EURO-LIFT, jest jedyną w tej części Europy – do tej pory branża dźwigowa w ogóle nie była w Polsce doceniana, pomimo jej ogromnego potencjału. Te targi były okazją do zaprezentowania hitów i rynkowych premier z branży transportu bliskiego.

W tym roku wystawa pobiła rekord sprzed dwóch lat. Do Targów Kielce przyjechało ponad 100 firm z 17 państw. O atrakcyjności rynku polskiego, jako odbiorcy tej branży, świadczy 60% udział firm spoza naszego kraju – wśród nich dominowali Niemcy, ale silną grupą byli również wystawcy z Włoch i Turcji. Swoje stoisko miało m.in. “Narodowe Stowarzyszenie Przemysłu Komponentów Dźwigów” ANICA – które zrzesza głównych producentów włoskich, a także stowarzyszenie z Rosji – Russian Lift Union. Po raz pierwszy w targach udział wzięły firmy z Czech, Francji, Węgier i Tajwanu. Ponadto można było zobaczyć stoiska przedsiębiorstw z Ukrainy, Chin, Grecji, Hiszpanii, Rosji, Szwajcarii, USA, Belgii, Szwecji i oczywiście uznane marki z Polski.

EURO-LIFT

Na Targach EURO-LIFT z pewnością prezentowane były wszystkie aktualności dotyczące branży dźwigowej. A tematyka była naprawdę szeroka. Od urządzeń dźwigowych i komponentów do wind, napędów, kabin, drzwi i lin windowych począwszy, poprzez sterowniki, systemy kontroli i bezpieczeństwa, elementy obsługowe i wskazujące, hydraulikę, osprzęt i wyposażenia, a na prasie fachowej skończywszy. Targom towarzyszyły rzecz jasna specjalistyczne spotkania, konferencje i dyskusje.

II Międzynarodowe Targi Dźwigów honorowym patronatem objęli Ministerstwo Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej, Prezes Urzędu Dozoru Technicznego, Centrum Bezpieczeństwa Technicznego, Polska Federacja Zarządców Nieruchomości oraz Stowarzyszenie Architektów Polskich.

 

stat4u